EMD_2853

Jean Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Doğru ‘jean’i denemeden bulamazsınız! Yapmanız gereken her markanın fitlerini deneyip, sizin için doğru olanı bulmaktır. Her jean, her kişiye aynı şekilde yakışmayabilir.

Deneme kabininde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta:

1) Jean’in bedeni mutlaka üzerinize tam olmalı, büyük beden olursa potluk; küçük beden olursa esneme yapar. Nasıl olsa genişler mantığıyla bir beden küçük almak yanlıştır, olması gerekenden sıkı olursa kumaş kendini zamanla açmaya başlar. Bu sebeple, doğru beden almak çok önemlidir.

2) Yüksek belin toparlayıcı özelliği olduğu için karın bölgesinde problem hisseden kişiler, genelde yüksek bel tercih etmelidir.
3) ‘Skinny’ modeller kalın bacaklı insanlara yakışmaz diye düşünülür fakat aksine, onları daha ince gösterir.
4) Bacak boyu vücuduna göre daha kısa olan kişiler, bilekte biten modellerden ziyade bacakları uzun göstermesi için paça boyu biraz uzun olan ‘bootcut’ (çizme paça) kesim ‘jean’leri seçmelidir.

‘Slim, skinny fit’ yani dar kesim ‘jean’ler, artık her vücut tipinin çekinmeden giydiği modeller oldu ama daha fit bir görünüm için koyu renkler tercih edilebilir. Daha maskülen bir görünüm arayan kadınlar ‘boyfriend’ model ‘jean’leri topuklu ayakkabı ile kombinleyerek de alışılagelmişin dışında bir tarz yakalayabilir. Klasik görünüm arayanlar ise ‘bootcut’ (çizme paça) kesimli ‘jean’leri giyebilir.

Erkeklerde ise bol ve rahat kesim ‘regular fit jean’lerin yanı sıra dünyada da çok trend olan ‘slim fit jean’ler çok beğeniliyor.‘Slim’ hatta ‘skinny fit’ler, Türkiye’de de gittikçe yaygınlaşıyor.

kaynak : backupdunyasi.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir